Ukázky našich realizací připravujeme.

Dům cca ze 60. let, kompletní rekonstrukce

Kompletní rekonstrukce celého domu na topení, vodu, plyn, odpady.

Požadavek byl, aby v prostoru nebylo vidět žádný potrubí, jen čistá práce. Důraz byl hlavně na kvalitu než na cenu a tak bylo možno uplatnit ty nejkvalitnější materiály. Byl nainstalován velmi kvalitní a nadstandartní kotel s vestavěným zásobníkem na ohřev teplé vody Viessmann 222-W, ve variantě s černobílým displayem (umístěn v kotelně, ne v některé z místností domu). Připojilo se venkovní čidlo spolu s vnitřním termostatem, aby kotel jel v ekonomickém, ale zároveň komfortním režimu.

Všechno probíhalo ve ztíženým podmínkách, protože je na to kvůli počasí tlak, některé části se pouze připravují pro budoucí rekonstrukci atd.

Zákazník v průběhu montáže přicházel s dalšími požadavkami, které byly průběžně zařazovány do zakázky:

Vznikly požadavky na topení ve sklepě, na půdě. Zákazník se rozhodl pro podlahové vytápění v koupelně jako doplňkový zdroj k topnému registru (žebříku).

O všechno je postaráno, všechno si zajistíme, zákazník byl pouze průběžně informován o průběhu a případné změny s ní konzultovány. Předem samozřejmě bylo všechno podrobně vysvětleno a domluveno. Zákazník má na každou jednotlivou část nabídku s pevnou cenou, některé vyhotovené ve více možných variantách.

Podkroví rekonstruovaného rodinného domu u Vodňan

Jako zdroj tepla je stávající tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 200-S. Spodní část domu je vytápěna radiátory. Materiál podlahového vytápění byl použit od italského výrobce Giacomini s možností prodloužené záruky. Bylo to trochu náročnější, protože kvůli začínající pandemii covid-19 byly dodávky z Itálie ztížené.

Samotné montáži předcházela obhlídka místa, konzultace projektu s technickým zástupcem firmy Giacomini, vytvoření projektu, specifikace materiálu a samozřejmě cenová nabídka pro zákazníka s pevnou cenou. Přestože okolnosti tomu nepřáli, tak montáž proběhla hladce a ke spokojenosti zákazníka.

Nakonec byl na stavbu přizván firemní technik na kontrolu a doladění podle jeho instrukcí.

Kompletní rekonstrukce bývalého prvorepublikového činžovního domu

Zde se úplně demontovaly staré systémy vytápění atmosférickými plynovými kotli, dnes už nevyhovujícími, v rámci probíhající kompletní rekonstrukce.

V domě jsou celkem tři byty nad sebou a je podsklepený. Na chodbě jsou tři malé místnosti, které se využily jako kotelny.

Požadavek byl především na maximální kvalitu. Proto jsme dodali pro každý byt vlastní plynový kondenzační kotel Viessmann Vitodens 100-W s možností ohřevu teplé vody. Veškeré rozvody vody a plynu se upravily, aby jejich umístění bylo logické a efektivní. Topení je vždy rozvedeno v patře. Každé patro má také svůj vodoměr a plynoměr. Kotle jsou řízeny pomocí prostorových termostatů a venkovních čidel. Rozvody jsou v mědi.

V jednom z bytů (reprezentativnější) byl požadavek všechno potrubí schovat. V ostatních se potrubí topení ponechalo na zdi, ale byla snaha dosahnout elegantního vzhledu. Proto se nevyužívalo kolen, ale ohybů pomocí elektrické ohýbačky potrubí. Radiátory jsou značkové Viessmann a stejně tak doplňky jako termostatické hlavice. Ty jsou v provedení bílá/chrom, což je střední cesta mezi levnější variantou a nejdražší.